E-Ticaret - Sanal Mağaza Sistemleri

 Anasayfa / E-Ticaret - Sanal Mağaza Sistemleri

Sanal Mağazae-TİCARET

E-ticaret yoluyla firmalar; 7/24 tüm dünyada internet üzerinden aktif satış ve pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirebilirler. Sizde Hemen Yerinizi Alın!

E-Ticaretle klasik ticaretin arasındaki en büyük fark hız. Elektronik ortamda saniyeler içinde gerçekleşen işlemler, reel hayatta haftalar alabilyor. Örnekle açıklayacak olursak;
Bir iş makinesi alacak olan firma internetten ve klasik ticaret yöntemiyle alışveriş yapacak olsun. Klasik ticarette;
Firma x şirketinden katalog isteyecek.

Katalogda belirlediği ürün için şirketten fiyat isteyecek. Sonra diğer firmalardan katalog ve fiyat isteyerek ilk firmayla karşılaştıracak. Ardından belirlediği bir firmaya form aracılığıyla sipariş verecek. Siparişi alan firma stoklarını kontrol edecek, sevkiyat hakkında form aracılığıyla bilgi gönderecek. Ardından fatura ve irsaliye kesimi için yine form gönderimine başvuracak.

E-Ticaret Web siteleri yardımıyla ürünü seçen şirket, diğer firmaların web sitelerinden fiyatları karşılaştıracak ve satın alacağı ürüne karar verecek. Ardından seçtiği firmadan sipariş geçecek ve tedarikçi firma elektronik sistem üzerinden belirli olan stoğunu görecek ve siparişe yanıt verecek. Ardından elektronik ödeme sayesinden saniyeler içinde gerçekleşen alışverişin ardında nakliyata verilecek ve müşteri mail yardımıyla bilgilerindirilecek.
web yazılım

Copyright © 2016 - Ufuk GÜVENÇ Tüm Hakları Saklıdır.+90 541 868 27 75 izmir web tasarım - izmir kbb - izmir kadın doğum uzmanı - izmir kbb uzmanı -